Alanija: viskas, ką reikėtų žinoti apie nuostabias atostogas Turkijos kurorte

Atostogos Turkijoje!
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Turkijoje!

Turkijos kurortas Alanija jau ne vienus metus vilioja keliautojus tingių atostogų saulės atokaitoje, nesibaigiančių maudynių krištoliniuose Viduržemio jūroje ir linksmybių triukšminguose naktiniuose klubuose. Tačiau Alanijos žavesys – daugiau nei malonių atostogų pažadas. Kurorte yra autentiškų kampelių ir įdomių lankytinų vietų įvairiapusiškai, praturtinančiai kelionei. Planuojate poilsį Turkijos pietuose? Štai viskas, ką reikia žinoti apie Alaniją.

  Pigūs skrydžių bilietai

Ko tikėtis atvykus į Alaniją?

Planuojant poilsį pietinėje Turkijos pakrantėje turistinio sezono įkarštyje reikia nusiteikti, kad kurorto gatvėse teks pakovoti dėl vietos po saule – tokie miestai kaip Alanija traukia poilsiautojus iš visos Europos. Šurmulys tvyro ir paplūdimiuose, ir pagrindinėse gatvėse. Jei atostogos gyvybingame kurorte su aktyviu naktiniu gyvenimu – būtent tai, ko jums reikia, tuomet Alanija – puikus pasirinkimas. Trankūs vakarėliai, vienas už kitą įspūdingesni naktiniai klubai ir barai it medus vilioja pašėlusių linksmybių mėgėjus. Tačiau ir tie, kurie labiau mėgsta ramybę, Turkijos pietuose esančioje Alanijoje neliks nuskriausti. Atvangos nuo šurmulio suteiks uždari viešbučių kiemai, nuošalesnės kurorto gatvelės ir gamtos prieglobstis. O užsimanius bent trumpam pabėgti nuo linksmybių galima užsisakyti ekskursiją – jų pasirinkimas Alanijoje labai didelis.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo mažai tikėtina, kurortas patiks ir tiems keliautojams, kurie vertina istoriją, autentišką kultūrą. Nestinga Alanijoje lankytinų vietų, o į kalvų šlaitus kylantys tradiciniai nameliai raudonais stogais suteikia miestui žavesio. Kurorte malonių įspūdžių pasisems ir tie keliautojai, kuriems nauji skonio potyriai – neatsiejama atostogų dalis. Alanija garsėja puikia virtuve.

Atostogos Turkijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Turkijoje

Įdomiausios lankytinos vietos

Prieš renkantis patogiausią vietelę Viduržemio jūros skalaujamame paplūdimyje verta aplankyti įdomias Alanijos vietas, suteikiančias kurortui autentikos, atskleidžiančias ilgą miesto istoriją. Tarp istorinių objektų įsipina ir gamtos sukurti stebuklai. Visų geriausia tai, kad visus galima aplankyti vos per kelias valandas.

Alanijos pilis

Kadaise Alanija buvo svarbus įtvirtintas miestas Viduržemio jūroje. Tą istorijos etapą mena iškyšulyje stūksanti Alanijos pilis. 6,5 km ilgio sienomis apjuosta tvirtovė – įspūdingas praeities liudytojas. Nuo pilies prieigų atsiveria užburiantys Alanijos ir Viduržemio jūros vaizdai.

Vaizdas iš Alanijos pilies
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vaizdas iš Alanijos pilies

Raudonasis bokštas

Nusileidus nuo pilies laukia XIII a. siekiantis aštuonkampis Raudonasis bokštas, turkiškai vadinamas Kızıl Kule. Daugiau nei 30 m aukščio bokštas jau ne vieną šimtmetį laikomas Alanijos simboliu. Jo viduje veikia įdomus muziejus.

Raudonasis bokštas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Raudonasis bokštas

Ehmedekas

Kylant į pilį arba leidžiantis nuo jos verta išsukti iš kelio ir užklysti į Ehmedeką – šimtmečių senumo kaimelį, kuriame Osmanų imperijos laikais gyveno turkai. Medinių namelių apsupty stūkso seniausia Alanijos mečetė, iškilusi XVI a. Ją keliais šimtmečiais lenkia greta dunksantis mauzoliejus. Ehmedeke taip pat galima apžiūrėti nuo Osmanų imperijos laikų išlikusią dengtą prekyvietę.

Alanijos turgus

Alanijos įžymios vietos – ne vien istoriniai objektai. Norint pajusti miesto dvasią būtina užsukti į turgavietę. Alanijos turgaus prekystaliai rikiuojasi pačiame centre, tarp autobusų stoties ir uosto. Net jei neplanuojate nieko įsigyti, pasivaikščiokite po turgų, pasigėrėkite spalvingais vaisiais ir daržovėmis, suvenyrų, drabužių ir aksesuarų įvairove. Lažinamės, kad tuščiomis iš turgaus neišeisite. Gausiausias šviežių gėrybių pasirinkimas laukia penktadieniais, kai į Alaniją suvažiuoja ūkininkai iš aplinkinių miestelių.

Alanijos turgus
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Alanijos turgus

Kleopatros paplūdimys

Tarp Alanijos lankytinų vietų rikiuojasi ir gamtos objektai. Vienas populiariausių – Kleopatros paplūdimys. Pasakojama kad auksinis pajūrio ruožas kadaise priviliojo pačią Egipto karalienę Kleopatrą – iš to ir kilo paplūdimio pavadinimas. Šiais laikais pasigrožėti pakrante čia plūsta milijonai turistų. Jei norite būti tikri dėl vietos jame, atvykite anksti.

Atostogos Alanijoje – Kleopatros paplūdimys
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Alanijoje – Kleopatros paplūdimys

Damlato urvas

Šiek tiek šiauriau Kleopatros paplūdimio yra slėpiningas Damlato urvas, atrastas palyginti neseniai – tik 1948 m. Tikima, kad urvo mikroklimatas teigiamai veikia sveikatą, tačiau tikroji šio gamtos kūrinio pažiba – per penkiolika tūkstančių metų susiformavę stalaktitai ir stalagmitai.

Damlato urvas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Damlato urvas

Kokias ekskursijas rinktis?

Nors atostogos Alanijoje neprailgtų net ir neiškeliant kojos už kurorto ribų, viešint gražuolėje Turkijoje tikra nuodėmė neužsisakyti išvykos tolėliau. Juolab kad Alanijoje ekskursijų pasirinkimas didžiulis.

Safaris adrenalino mėgėjams

Norite pabėgti nuo kurorto šurmulio, pasigėrėti gražia Turkijos gamta ir gal net paplaukioti gaiviuose upės vandenyse? Rinkitės džipų safarį, kurio metu galėsite gėrėtis vaismedžių giraitėmis, nuo Tauro kalnų atsiveriančiomis Alanijos panoramomis, aplankyti klajoklių kaimą ir paskanauti tradicinio maisto. Tokie safariai įprastai trunka vieną dieną, tad tai puiki proga trumpam pakeisti aplinką atostogų metu.

Žaliasis kanjonas

Gamtos grožybių galima prisižiūrėti ir užsisakius išvyką iš Alanijos į Žaliąjį kanjoną. Tai didžiulis vandens rezervuaras Tauro kalnuose, į šiaurės vakarus nuo Alanijos. Žaliąjį kanjoną galima apžiūrėti plaukiojant laiveliu. Tai viena įspūdingiausių Pietų Turkijos vietovių.

Vandens Krioklys žaliajame kanjone
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vandens Krioklys žaliajame kanjone

Plaukiojimas laivu romantikams

Mėgstantiems leisti laiką ant vandens rekomenduojame ir kitokį kruizą – pasiplaukiojimą palei Alanijos pakrantę. Iš vandens atsivers gražūs kurorto vaizdai.

Turkiškos pirties norintiems atsipalaiduoti

Tokie Turkijos kurortai kaip Alanija – puiki vieta pasimėgauti turkiškos pirties – hamamo – teikiamais malonumais. Intensyvių atostogų metu niekas geriau neatpalaiduoja kūno ir proto nei kelios valandos, praleistos hamame. Vietiniai siūlo į turkišką pirtį užsukti kelionės pradžioje – esą tuomet atostogų metu įgautas įdegis ilgiau laikysis.

Turkiška pirtis. Justiniano Club Alanya viešbutis
Nuotraukos autorius – „Novaturas”.  Turkiška pirtis. Justiniano Club Alanya viešbutis

Alanijos maisto kultūra – kebabai ir ne tik

Aplankius įdomias vietas Alanijoje, Turkijoje, pats metas pasistiprinti. Šiame kurorte susitinka įvairių šalies regionų kulinarinės tradicijos, taigi, tai tinkama vieta per kelias atostogų dienas išragauti kone visą Turkiją. Kalbant apie turkišką maistą, galvon pirmiausia šauna kebabai – ir ne veltui. Šis sotus patiekalas spėjo paplisti ir Europos miestuose. Alanijoje taip pat galima paskanauti gardžių kebabų, paruoštų iš šviežių ingredientų, tačiau neapsiribokite vien šiuo turkiškos virtuvės atstovu. Užsukę į restoranėlius ragaukite šviežios keptos žuvies, o ją vietiniai pataria užgerti stikliuku rakijos.  Taip pat nepraleiskite progos paragauti picas primenančių turkiškų papločių pide ir lahmacun. Tai nebrangus ir sotus užkandis.

Jei norite prieš ilgą nuotykių kupiną dieną pasikrauti energijos, užsukę į kavinę prašykite turkiškų pusryčių serpme kahvalti. Gausite dosnią porciją įvairiausių tradicinių skanumynų: daržovių, sūrių, gruzdintų pyragėlių su sūrio įdaru ir tiek turkiškos arbatos, kiek tik tilps. Desertui skanaukite baklavos, o atgaivos ieškokite porcijoje iš ožkų pieno pagamintų ledų.

Kebabinė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kebabinė

Kuo įdomi naktinė Alanija?

Mėgstate linksmybes? Tuomet saulei nusileidus neskubėkite grįžti į viešbutį – praleiskite naktį Alanijos klubuose ir baruose. Naktinis gyvenimas verda viename centrinių kurorto kvartalų. Jį lengva atpažinti iš vos sutemus nušvintančių neoninių iškabų. Galima keliauti iš vieno baro arba klubo į kitą arba išsirinkti labiausiai patikusį ir linksmintis vienoje vietoje iki paryčių. Vienos užeigos mažesnės, o kai kurie naktiniai klubai užima net kelis vieno pastato aukštus.

Naktinę Alaniją galima pažinti ir nesistumdant naktiniuose klubuose – daug prekyviečių ir parduotuvių dirba iki vėlumos, taip pat nestinga kavinių, į kurias galima užsukti naktipiečių.

Karštos atostogos Alanijos regione Turkijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Karštos atostogos Alanijos regione Turkijoje

Parduotuvės Alanijoje: kur apsipirkti?

Jei pagrindiniame Alanijos turguje neradote to, ko ieškojote, lauktuvių sau ir artimiesiems pasidairykite didelėse ir mažesnėse kurorto parduotuvėse. Dauguma Alanijos parduotuvių rikiuojasi centriniame Atatiurko bulvare – čia rasite ir suvenyrų krautuvių, ir drabužių butikų. Jei ieškote patrauklesnių kainų, nepatingėkite nukeliauti atokiau kurorto centro, užsukti į didelius prekybos centrus. Išskirtinių suvenyrų ieškokite parduotuvėje Maison Alanya, o kokybiškų papuošalų rasite salone Sifalar Jewelery.

Populiariausi suvenyrai iš kelionės į Turkiją yra nazar boncuğu arba nuo blogio apsauganti akis, spalvingi šalikėliai, chalva, kokybiškas alyvuogių aliejus ir kvapnūs spalvingi prieskoniai. Rinkdami dovanas artimiesiems nepamirškite ir savęs – parsivežkite smulkmenėlę, priminsiančią atostogas Alanijoje.

Idealus metas keliauti, kainos ir atsiliepimai

Keliautojai Alaniją pamėgo dėl ilgai trunkančių vasariškų orų ir trumpos, švelnios žiemos. Vidutinė temperatūra Alanijoje net viduržiemy nenukrenta žemiau 13–15 °C. Tam įtakos turi nuo vėsių oro masių apsaugantys Tauro kalnai. Tiesa, žiemą ženkliai padaugėja kritulių. Tuo tarpu vasarą temperatūra Antalijoje šokteli iki 28–34 °C. Karščiausias mėnuo – rugpjūtis. Jei norisi išvengti didelių karščių, į šį Turkijos kurortą geriausia keliauti gegužės arba rugsėjo mėnesį. Pastarasis pranašesnis tuo, kad rudens pradžioje Viduržemio jūros vanduo dar būna maloniai šiltas.

Kainos Alanijoje nėra labai didelės. Kambarį neblogame viešbutyje galima rasti ir už 30 eurų, o bokalas alaus neturėtų kainuoti daugiau nei 2 eurai. Turgavietėse priimta derėtis, tačiau tai reikėtų daryti linksmai ir mandagiai. Nakvynės kainos ženkliai sumažėja pasibaigus turistiniam sezonui.

Alanija keliautojams patinka dėl šurmulio, aktyvaus naktinio gyvenimo, gamtos grožio ir viliojančių paplūdimių. Atostogautojai į šį Turkijos kurortą rekomenduoja keliauti be išankstinio nusistatymo ir tikina, kad net Alanijoje galima rasti ramesnių kampelių, o panorėjus ir visai dienai pabėgti nuo kurorto šurmulio užsisakius ekskursiją.

Alanija – graži vieta malonioms ir įdomioms atostogoms. Šiame vaizdingame kurorte galima suderinti pasyvų poilsį prie jūros ir nepamirštamus įspūdžius padovanosiančias ekskursijas. O vakare, saulei nusileidus, galima pažinti ugningąją Alaniją.

Į viršų