7 geriausi kurortai Madeiros saloje

Žygis, pėsčiųjų takas Madeiroje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Žygis, pėsčiųjų takas Madeiroje

Jei susiruošėte atostogų į kerintį lopinėlį Atlanto vandenyne – Madeirą, jums pravers šis septynetas geriausių vietų poilsiui.

Funšalis (Funchal)

Salos sostinėje svečių laukia ne tik istorinis paveldas bei galybė muziejų, bet ir atvykusius labai dominantis Funšalio botanikos sodas bei miesto turgus. Miesto panorama bei uostu grožėtis patartina iš aukščiau, o tai gali būti tikra pramoga – į miesto kalvą galima pakilti funikulieriumi, o nusileisti senovine madeiriečių transporto priemone tobagu.

Funšalyje siūloma itin daug vandens pramogų: nardymas skaidriame pakrantės vandenyje (matomumas vidutiniškai siekia apie 3–8 m), čiuožimas banglente, ekstremalūs plaukimai kalnų upėmis visai šalia sostinės. Ramesniam poilsiui ant vandens rekomenduojama dienos ar pusdienio išvyka laivu į atvirus vandenis stebėti delfinų ir banginių.

Kaip ir dera didmiesčiui, Funšalyje vakarais atgyja galybė barų ir naktinių klubų. Jaukiausios užeigos įsikūrę senamiestyje ir triukšmingiausios būna artėjant savaitgaliui. Būtent tada į salą iš žemyninės Portugalijos atvyksta jaunimo, tad naktimis centre tampa tikrai triukšminga.

Funšalio panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Funšalio panorama

Santa Krusas (Santa Cruz)

Madeiros pietryčiuose, šalia pagrindinio salos oro uosto yra įsikūręs nedidelis Santa Kruso miestelis. Nors jis vienas didesnių saloje, čia vietoj šurmulio tvyro atpalaiduojanti ramybė. Santa Krusas žavi parkais, jaukiomis senamiesčio gatvelėmis su kavinėmis ir vietos parduotuvėmis, vietinių gyventojų kompanija.

Pagrindinės ir išskirtinės pramogos Santa Kruse yra golfo laukai ir vandens atrakcionų parkas. Priklausomai nuo pasirinkto kelionės maršruto, golfo laukai yra už 6-10 km nuo miestelio. Į Madeirą atvykusiems su šeima visada smagu papramogauti vandens parke – jis veikia kovo-spalio mėnesiais ir talpina iki tūkstančio žmonių. Vandens parke įrengti nusileidimo su vandens padangomis takai, greito nusileidimo takai, yra baseinai suaugusiems ir vaikams, o kaina tikrai priimtina.

Madeiros pakrantė su greitkeliu šalia Santa Kruzo
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Madeiros pakrantė su greitkeliu šalia Santa Kruzo

Kaleta (Calheta)

Salos pietvakarinėje dalyje esantis Kaletos miestelis yra vienas iš dviejų Madeiroje, siūlančių poilsį auksinio smėlio paplūdimiuose. Kaleta buvo pirmasis miestelis saloje, sukūręs dirbtinį paplūdimį smėlis buvo atgabentas iš žemyninės Portugalijos ir Maroko, supiltas dirbtinai suformuotuose dviejuose paplūdimiuose. Savaitgaliais į Kaletos paplūdimius suguža poilsiautojai ir vietiniai madeiriečiai, tad norint rasti laisvos vietos geriausia yra atvykti paprastomis savaitės dienomis.

Kaleta gerai išsaugojo autentiškumą – joje turistų nebūna tiek daug kaip Funšalyje, tad kartais net praverčia išmokti porą žodžių portugališkai, norint tikrai susikalbėti. Vietiniuose restoranuose Kaletoje patiekia gardžių jūros gėrybių, vietos baltojo romo ar vietinio gėrimo Ponča, kurį sudaro romas, šviežiai spaustos citrusinių vaisių sultys ir medus. Taip pat šiame kurorte jums išspaus šviežių cukranendrių sulčių, kas saloje yra įprastas gėrimas atsigaivinti.

Kaleta paplūdymio panorama, Madeira
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kaleta paplūdymio panorama, Madeira

Mašikas (Machico)

Nedidelio miestelio, pirmosios salos sostinės Mašiko gyventojai didžiuojasi XV a. menančiomis bažnyčiomis ir kariniais įtvirtinimais. Šis kurortas puikiai tinka šeimoms, nes yra gyvybingas, tačiau gana ramus, o pakrantėje džiugina poilsiautojus antruoju saloje smėlio paplūdimiu. Mašiko pakrantė įdomi ir įvairi – pusę jos užima atvežtinio geltono smėlio paplūdimys, o kitą pusę originalus, akmenuotas salos paplūdimys.

Pakrantėje gera ne tik mėgautis saule ir maudynėmis, bet ir pramogauti: čia yra paplūdimio tinklinio bei futbolo aikštelės, persirengimo kabinos, baras. Tiesa, savaitgaliais smėlio paplūdimyje tampa labai ankšta, nes jį labai mėgsta ir vietiniai. Mašikas yra viena iš dviejų geriausių vietų giluminiam nardymui saloje.

Mašikas, Madeira, Portugalija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mašikas, Madeira, Portugalija

Kanisas de Braisas (Caniço de Braixo)

Į pietryčius nuo salos sostinės Funšalio apie 10 km nutolęs Kanisas (Caniço) – sparčiai populiarėjantis, ant kalvos įsikūręs turistinis miestelis. Kanisas yra tradicinis senovinis kaimas su XVIII a. barokine bažnyčia ir sekmadieniais atgyjančia turgaus aikšte. Tai viena seniausių gyvenviečių Madeiroje, labai rami ir tinkamiausia daug keliaujantiems ar vyresnio amžiaus poilsiautojams.

Gyvenvietės dalis arčiau pakrantės, leidžiantis žemyn apie 2 km vingiuotu keliu, yra vadinama Kanisu de Braisu, dažnai išskiriama kaip atskiras kurortas. Šioje dalyje kuriasi prabangūs viešbučiai ir vilos, asmeniniai pasiturinčiųjų apartamentai, o juos supa lauko baseinai ir restoranai. Miestelyje įrengtas banginių muziejus, veikia trys nardymo mokyklos. Uolų išraižyta pakrantė žavi vandenyno vaizdais, bet gerokai skiriasi nuo įprastų paplūdimių.

Kanisas de Braiso pakrantė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kanisas de Braiso pakrantė

Ponta Delgada

Kaimelis šiaurinėje Madeiros pakrantėje, užburiantis puikiu vaizdu į kalnus ir į vandenyną. Vandenynui esant kiek audringesniam, poilsiautojai naudojasi vandens pramogų komplekse įrengtais dviem jūros vandens baseinais, deginimosi saulėje zona su stulbinamu vaizdu į vandenyną, baru, persirengimo kabinomis, pirmosios pagalbos įranga. Tai puiki vieta ramiam, romantiškam poilsiui.

Pagrindinė Ponta Delgada gyventojų veikla – žemės ūkis, tad čia itin gausu įvairių šviežių produktų, vietinių mėgstamų rankdarbių, pintų ir siuvinėtų dirbinių, kurie pavirs puikiomis lauktuvėmis.

Du trečdalius salos sudaro gamtos draustinis, o šiaurinėje dalyje žalumos tikrai gausu. Poilsiautojams patartina leistis į žygius levadų takais – tai pėsčiųjų trasos šalia vandens kanalų levadų, sudariusų senąją salos drėkinimo sistemą. Šie pėsčiųjų takai yra įvairaus sudėtingumo ir ilgio, tad tinka ir šeimų pasivaikščiojimams, ir tikriems fizinių jėgų išbandymams.

Švieži egzotiniai vaisiai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Švieži egzotiniai vaisiai

Garažau (Garajau)

Garažau – labai vaizdingas kaimelis, įsikūręs saulėtoje Madeiros pietryčių pakrantėje, netoli Kaniso kurorto ir į rytus nuo salos sostinės Funšalio. Lankomiausi objektai kurorte yra ant uolos stūksanti Kristaus statula (mažesnė Rio de Žaneiro simboliu virtusio paminklo versija) ir jūrinis gamtos rezervatas. Povandeninį pasaulį geriausia pažinti nardant – kurorte yra įsikūręs nardymo centras.

Akmenuotą Garažau pakrantę galima pasiekti pėsčiomis arba 200 m leidžiantis funikulieriumi. Akmenuotas paplūdimys vietiniams salos gyventojams yra vienas gražiausių – jis yra įlankoje, vandens draustinio teritorijoje, šalia įsikūrusi nedidelė kavinė. Tai puiki vieta idiliškoms atostogoms.

Į viršų