6 Ispanijos miestai prie jūros: ką pasirinkti atostogoms?

Poilsis Maljorkoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Maljorkoje

Jei tobulos atostogos Jums asocijuojasi su kaitria saule, šilta jūra ir auksinio smėlio paplūdimiais, visa tai ir dar daugiau atrasite kelionės į Ispaniją metu. Tai spalvinga ir gera energija užkrečianti šalis, kurioje tinginio atostogas galima derinti su kultūriniais ir gastronominiais malonumais. Kurortų Viduržemio jūros pakrantėje – ne vienas, todėl pabandykime išsiaiškinti, kurie Ispanijos miestai prie jūros verti Jūsų dėmesio.

  Pigūs skrydžiai į Ispaniją

Ko tikėtis Ispanijoje?

Atostogos Ispanijoje daugeliui skamba kaip svajonės išsipildymas. Ir ne veltui – šalis keliautojams dosni patirčių ir malonių akimirkų. Net sugalvojus tiesiog pailsėti prie jūros laukia įdomi pažintis su turtinga Ispanijos kultūra. Štai lankantis pietų Ispanijoje neabejotinai įtrauks ugningieji flamenko ritmai ir dėmesį kaustanti korida. O šiaurės rytų Ispanijoje laukia nuostabūs kulinariniai atradimai – vien ko vertos šviežios jūrų gėrybės! Verta įsidėmėti, kad maisto ir gėrimų kainos Ispanijoje nėra žemos, ypač kurortuose. Tačiau apgalvotai leidžiant pinigus vienam žmogui per dieną gali užtekti ir 42 eurų – maistui, transportui, gėrimams ir nakvynei.

Užtat gamtos grožio įkainoti neįmanoma, o Ispanijos paplūdimiai rikiuojasi tarp įspūdingiausių Europoje. Ilgoje Viduržemio pakrantėje galima rasti paplūdimių visiems skoniams ir norams. Vieni trankūs, skirti aktyviam poilsiui, šokiams ir linksmybėms. Kiti nuošalesni, dovanojantys su niekuo nesulyginamą ramybės pojūtį. Bet visi jie gražūs ir tobulai pritaikyti atostogoms prie jūros.

Ispanija – didelė šalis, todėl patartina atidžiai rinktis kelionei tinkamiausią laiką. Kadangi pietinėje ir pietrytinėje dalyje vasaromis vyrauja karšti ir sausi orai, ten geriausia vykti gegužės–birželio ir rugsėjo–spalio mėnesiais. Orai bus maloniai šilti, be to, tikėtina, kad bus galima anksti pradėti arba pratęsti maudynių sezoną. Liepą–rugpjūtį tikėtini dideli karščiai, tačiau Ispanijos kurortuose gaivos suteikia nuo jūros pučiantys vėjai. Vis dėlto pačiame vasaros įkarštyje tikėtinos turistų spūstys visur – nuo kavinių iki paplūdimių. Jei nemėgstate minių, verčiau rinkitės ne tokį populiarų atostogų metą.

Kad ir kada benuspręstumėte keliauti, tikėtina, kad laiką praleisite nuostabiai. Reta tauta moka taip džiaugtis gyvenimu kaip ispanai, todėl tiesiog įsijunkite atostogų režimą ir mėgaukitės užtarnautu poilsiu. O kadangi šalis didelė, padėsime išsirinkti, kur geriausia atostogauti Ispanijoje.

Flamenko šokėja paplūdimyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Flamenko šokėja paplūdimyje

Maljorka

Didžiausia Ispanijos sala Maljorka – tikras turistų rojus. Keliautojai į šią salą plūsta nuo neatmenamų laikų, suvilioti gamtos grožio, lėto gyvenimo tempo ir, be abejo, įstabiųjų Maljorkos paplūdimių. Raižytoje salos pakrantėje vietos randa ir išpuoselėtiems kurortams priklausantys smėlio ruožai, ir nuošalios įlankėlės tylioms atostogoms. Palei pakrantę rikiuojasi tokie populiarūs Maljorkos kurortai kaip Santa Ponsa, Magalufas ir Palmanova. Visi jie panašūs tik iš pirmo žvilgsnio. Štai Magalufas – triukšmingesnis, labiau mėgstamas šėliojančio jaunimo. Tuo tarpu Santa Ponsą mieliau renkasi šeimos su vaikais. O Palmanova traukia ramesnio poilsio mėgėjus – tiek šeimas, tiek jaunas ir vyresnes poras.

Nors žydras ir šiltas Viduržemio jūros vanduo taip ir vilioja pūkštelėti, atostogų metu būtina skirti dėmesio Maljorkos lankytinoms vietoms, juolab kad pastaraisiais metais vietiniai gyventojai stengiasi atkurti ir puoselėti salos autentiką. Daug įdomaus gali pasiūlyti salos sostinė Palma de Maljorka. Intriguojanti miesto istorija šiandien atsiskleidžia per turtingą architektūrinį palikimą – nuo baltasienės Belverio pilies iki raudonų Almudaino rūmų sienų. Spalvingoji Palma – ne vienintelė vieta Maljorkoje, kur yra ką pamatyti. Šiaurrytinėje salos dalyje esanti Alkudija suderina kurorto atmosferą ir gausų istorinį palikimą. Miestelyje yra namų, siekiančių net XIII a., o prie pat jo ribos glaudžiasi senos romėnų gyvenvietės griuvėsiai.

Kelionė į Maljorką – puikus pasirinkimas atostogoms. Ten, regis, niekada nesibaigia fiesta, bet panorėjus galima rasti nuošalesnių kampelių ramiam poilsiui.

Ibiza

Ibiza – Maljorkos kaimynė, dar viena Balearų salyno narė. Priimta manyti, kad Ibizą atostogoms renkasi tik vakarėlių liūtai, tačiau iš tiesų saloje galima pasimėgauti visaverčiu poilsiu. Tereikia žinoti, kurį kurortą pasirinkti. Jei norisi šurmulio ir geriau pažinti barų ir naktinių klubų kultūrą, geriausia apsistoti San Antonijo mieste. Tuo tarpu ieškantieji ramybės dažniau renkasi Ibizos miestą, dar vadinama Eivisa, arba Santa Eulariją. Beje, naktiniai klubai Ibizos saloje išsibarstę gana plačiai, tad net panorėjus galima ramų poilsį paįvairinti vienu kitu vakaru šokių aikštelėje. Tačiau turėkite omenyje, kad linksmybių kainos Ibizoje gana aukštos – įėjimas į prestižinį klubą gali atsieiti 40–80 eurų. Dar antra tiek pridės gėrimai, todėl prieš išsiruošiant į vakarėlį patartina nusistatyti griežtą biudžetą.

Šią salą atostogoms keliautojai renkasi ir dėl palankaus klimato. Orai Ibizoje pradeda šilti balandžio pabaigoje, o turistinis sezonas piką pasiekia liepos–rugpjūčio mėnesiais. Tuo metu į aukštumas šoka ir termometro stulpelis, todėl jei nemėgstate karščio, geriau kelionę į Ibizą planuoti pavasarį arba rudens pradžioje. Jei nuspręsite vykti vasarą, paguoda viena – karštomis dienomis atgaivos tekia brizas nuo jūros.

Kosta Brava

Dar XX a. vid. šiaurrytinėje Ispanijos pakrantėje rikiavosi tik žvejų kaimeliai. Tačiau įvertinus regiono potencialą vienas paskui kitą išaugo šurmuliuojantys Kosta Bravos kurortai. Kosta Bravos regionas ir šiais laikais nepraranda populiarumo. Ir nesunku suprasti kodėl – pakrantė vaizdinga, nusėta gražiais paplūdimiais, o ir vieta patogi. Iš Žironos arba Barselonos Kosta Brava lengvai pasiekiama autobusu arba automobiliu. Nemažai keliautojų renkasi išsinuomoti automobilį ir pamažu ištyrinėti visą pakrantę. Tokioms kelionėms orai Kosta Bravoje palankiausi vėlyvą pavasarį arba ankstyvą rudenį. Tuo metu ir turistų mažiau, ir saulė ne taip kepina. Tačiau jei norisi vasariško karščio ir šėlionių paplūdimyje, į Kosta Bravą geriau keliauti liepą arba rugpjūtį.

Ljoret de Maro (Lloret de Mar) kurortas – vienas populiariausių Kosta Bravoje. Jame gausu įvairaus lygio viešbučių, o pagrindinis smulkių akmenukų paplūdimys vertinamas dėl ypatingos švaros. O tų, kuriems norisi suderinti pasyvų ir aktyvų poilsį, laukia Ljoret de Maro lankytinos vietos: viduramžių pilies bokštas, gotikinė bažnyčia, Šventosios Klotildos sodai ir net keli pramogų parkai. Įdomių lankytinų vietų Kosta Bravoje ras ir meno gerbėjai, mat regiono miestelius nuo seno mėgo tokie kūrėjai kaip Salvadoras Dali, Žoanas Miro, Pablas Pikasas. Kodėl nesurengus ekskursijos šių genijų pėdomis?

Malaga

Meno mylėtojams taip pat patiks atostogos Malagoje, mieste, įsikūrusiame Ispanijos pietuose. Būtent šiame mieste gimė kubizmo pradininkas Pablas Pikasas. Su šiuo dailininku susijusios ir lankytinos vietos Malagoje: Pikaso gimtasis namas, jo vardo muziejus. Pastarojo rūsyje galima apžiūrėti senovinio finikiečių miesto liekanas. Savo žymę Malagoje taip pat paliko romėnai ir maurai, todėl atostogos Malagoje tikrai nebus nuobodžios.

Jei vis dėlto norisi pasyvesnio poilsio Malagoje, abipus miesto driekiasi nuostabūs saulėti paplūdimiai. Vieni įsikūrę atokiau, kitus nuo miesto centro skiria vos poros kilometrų atstumas. Saulės įšildyta jūra puikiai atgaivina, o atgaivos tikrai reikia, mat Malagos klimatas gana karštas, ypač vasaros mėnesiais. Liepą–rugpjūtį termometro stulpelis gali perkopti 30 laipsnių padalą. Būtent todėl keliautojai, ypač šeimos su vaikais, kelionę į Malagą planuoja pavasario pabaigoje ir rudens pradžioje, kai orai švelnesni.

Almerija

Į rytus nuo Malagos esanti Almerija – Ispanijos saulės sostinė. Skaičiuojama, kad per metus šiame uostamiestyje būna net 300 saulėtų dienų. Būtent todėl Almeriją vis mieliau renkasi keliautojai. Tačiau atvykę į šį miestą jie randa kur kas daugiau nei išpuoselėtus paplūdimius, jaukias kavines ir patogią turistinę infrastruktūrą. X a. arabų įkurtas uostamiestis gali pasigirti turtinga istorija ir kultūra. Tarp Almerijos lankytinų vietų rikiuojasi raudonsienė maurų pilis, tvirtovę primenanti katedra ir uolose iškaldintos slėptuvės, kuriose Ispanijos pilietinio karo metu slėpdavosi civiliai. Vis dėlto bene labiausiai Almerija vertinama dėl palankaus klimato ir kvapą gniaužiančių auksinių paplūdimių. Gamtos grožį atsiliepimuose apie Almeriją liaupsina ir kiti keliautojai.

Kosta Dorada

Vaizdingų paplūdimių netrūksta ir Kosta Doradoje – Ispanijos šiaurrytinėje pakrantėje, žemiau Barselonos, besidriekiančiame regione. Tai turistų pamėgtas kraštas, lepinantis saule, auksinio smėlio paplūdimiais, geru maistu ir turtinga kultūra. Orai Kosta Doradoje atostogoms palankūs nuo gegužės iki pat spalio, o didžiausi karščiai tvyro liepos–rugpjūčio mėnesiais. Visi Kosta Dorados kurortai, nuo mažiausio iki didžiausio, puikiai pritaikyti turistų poreikiams. Jų tiek daug, kad net išsirinkti sunku – nuo populiariojo Salou iki augančios La Pinedos ir mieguisto Sitges. Drauge sudėjus visus kurortus ir pajūrio miestelius, Kosta Dorados lankytinų vietų sąrašas tampa tikrai įspūdingas, todėl verta šiam regionui paskirti daugiau laiko.

Atsiliepimai: ką papasakos apsilankę Ispanijoje?

Keliautojai, pabuvoję Ispanijoje, teigia, kad ši šalis ne veltui taip traukia atostogautojus. Vargu ar kur kitur taip puikiai dera gamtos grožis, turistinė infrastruktūra, šilta žydra jūra ir geras oras. Visų geriausia tai, kad šalies pakrantė tiesiog nusėta vienas už kitą įspūdingesniais kurortais, taigi, pasirinkimas tikrai didelis. Dalydami atsiliepimus po kelionės į Ispaniją atostogautojai pataria gerai apsvarstyti, kokio poilsio norėsite. Jei patinka šurmulys ir vakarėliai, keliaukite į didesnius kurortus arba Ibizos salą. Jei prie širdies labiau ramus poilsis, keliautojai ragina rinktis mažesnius miestelius arba išsinuomoti automobilį ir iš lėto atrasti Ispanijos lankytinas vietas.

Keliautojų teigimu, Ispanija – puiki šalis gero maisto bei vyno mėgėjams. Visi, nusprendę viešnagės metu aplankyti bent vieną vynuogyną, džiaugėsi patirtimi – ne tik susipažino su vietiniais ūkininkais, bet ir apsirūpino lauktuvėmis iš Ispanijos.

Ispanija – didelė ir įvairi šalis, keliautojus viliojanti išpuoselėtais kurortais, gražiais paplūdimiais ir jaukiais it tiesiai iš praeities nužengusiais miesteliais. Tai turtingos istorijos ir kultūros kraštas, kurį labai malonu atrasti lėtų atostogų metu.

Į viršų