5 praktiški patarimai kelionei su vaiku į šiltus kraštus

Atostogos Korfu saloje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Korfu saloje

Kasmet vis daugiau jaunų tėvelių ryžtasi keliauti su mažais vaikais – juk atrasti šį didelį ir gražų pasaulį niekada ne per anksti! Be to, kelionės su vaikais – ypatingos patirtys, padedančios papildyti bendrą šeimos prisiminimų iždą. Norint patirti įsimintinų nuotykių, nebūtina su atžalomis leistis į sudėtingą žygį ar skristi į atokią vietovę. Poilsinės kelionės su vaikais – puikus būdas išauginti smalsius mažuosius keliautojus. Kad šeimos atostogos būtų smagios ir įdomios, dalijamės keliais patarimais.

Kur ir kada geriausia atostogauti su vaiku?

Tėveliams, sugalvojusiems surengti šeimos atostogas, pirmiausia kyla klausimas: kur keliauti su vaikais. Renkantis kelionės tikslą reikėtų atsižvelgti į toje šalyje vyraujantį klimatą, galimybes atostogų metu užimti vaikus ir pačios kelionės trukmę. Jei vilioja pasyvus poilsis su vaikais, tiks visi šiltieji Europos kraštai, pvz., Kipras, Graikija, Ispanija. Šios valstybės lengvai ir gana greitai pasiekiamos lėktuvu. Į Pietų Europą patartina keliauti balandžio, gegužės mėnesiais arba rudens pradžioje. Vasarą populiaresniuose kurortuose gali tekti stumdytis su miniomis, be to, mažyliams gali būti tiesiog per karšta. Tos pačios rekomendacijos galioja ir kelionei į Bulgariją su vaikais. Šioje šalyje net rugsėjo pradžioje gali tvyroti negailestingi karščiai. Dar vienas pasirinkimas neilgai kelionei su vaikais – Turkija. Vaizdingas kraštas padovanos malonių įspūdžių tėveliams, o vaikai galės leisti laiką baseinuose arba viešbučio pasamdytų linksmintojų draugijoje.

Jei skrydis su vaiku dar panėšėja į iššūkį, smagiai paatostogauti su visa šeima galima ir kaimyninėse šalyse. Štai Latvija lengvai pasiekiama automobiliu, joje gausu gražių rūmų, įdomių gamtos ir nuotykių parkų, didingų pilių ir kvapą gniaužiančių panoramų. O kur dar ilgas ir stulbinamai gražus kaimyninės šalies pajūris! Poilsiui su vaikais Latvijoje geriausia rinktis vasarą, birželio–rugpjūčio mėnesius. Tuo metu ir vandens telkiniai šilčiausi, ir dienos saulėčiausios.

O jei mažyliai jau spėjo apsiprasti su keliautojų vaidmeniu trumpesnių kelionių metu, atostogas su vaikais galimas surengti ir egzotiškuose kraštuose. Gal norėtumėte iškeisti Lietuvos žiemą į Tailando karštį arba amžiną Kanarų salų pavasarį?

Šeimos atostogos Bulgarijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Šeimos atostogos Bulgarijoje

Ką žinoti skrendant lėktuvu su mažu vaiku?

Nesvarbu, laukia ilgas ar trumpas skrydis su vaiku, jam būtina iš anksto pasiruošti. Jei tai pirmas vaiko skrydis, paaiškinkite jam, kas vyks, kaip ir kur skrisite ir kodėl reikės kelias valandas sėdėti vienoje vietoje. Prieš skrydį aprenkite vaiką patogiais judesių nevaržančiais drabužiais, apaukite kojinėmis guminiais padais arba lengvai nusispiriamais batukais.

Kad skrydžio metu nebūtų nuobodu, į rankinį bagažą įsidėkite vaiko pamėgtų žaislų, knygų arba spalvinimo knygelių. Kai kurios skrydžių bendrovės mažiesiems keleiviams duoda veiklos, pavyzdžiui, spalvinti arba spręsti galvosūkius. Gali būti, kad jie pravers tada, kai vaikui visa kita įkyrės. Prasiblaškyti padės ir lėktuvų žaidimai. Pasiūlykite vaikui sukurti istorijas apie šalis, virš kurių skrenda lėktuvas, arba suskaičiuoti, kiek salone žmonių. Lėktuvui pakilus galima šiek tiek pasivaikščioti po lėktuvą, tačiau netrukdant kitiems keleiviams ir personalui.

Pasiruoškite užkandžių ir atsigerti – skrendant vanduo būtinas ir suaugusiesiems, ir vaikams. Geriau vengti sunkaus, riebaus arba neįprasto maisto. Kad lėktuvo pakilimas ir nusileidimas praeitų sklandžiai, tuo metu galima duoti vaikui atsigerti arba pakramtyti guminukų, kūdikiui duoti čiulptuką, kad neužgultų ausų. Tinkamai pasiruošus net kelionė lėktuvu su mažu vaiku praeis sklandžiai ir smagiai.

Vaikas lėktuve
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vaikas lėktuve

Kokius daiktus būtina turėti kelionei su vaiku?

Ruošiantis į kelionę su vaiku reikia pasirūpinti reikalingais dokumentais. Visiems keliaujantiems mažyliams privaloma turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Jei valstybė, į kurią vykstate, keliautojus įsileidžia tik su vizomis, šiuo dokumentu reikės aprūpinti ir savo atžalą. Papildomų dokumentų reikės ir tuo atveju, jei su vaiku keliaus tik vienas iš tėvų. Tuomet reikėtų pas notarą parengti patvirtintą kito tėvo sutikimą. Sutikimo reikės ir tada, kai su vaiku keliaus tik lydintis asmuo.

Kelionė – stresas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, todėl reikėtų įsidėti kelioninę vaistinėlę. Turėkite vaistų nuo skausmo, karščiavimo ir viduriavimo. Gali būti, kad važiuojant automobiliu, autobusu arba skrendant lėktuvu vaiką pykins. Dėl viso pikto prieš kelionę galite jam duoti vaistų nuo pykinimo. Šleikštulį nuslopinti padės ir imbierinė arbata.

Prieš išvykstant patartina įsigyti kelionės draudimą, kuris padengtų medicinines išlaidas nelaimės atveju. Vaikai judrūs ir smalsūs, niekada nežinia, ką iškrės, todėl geriau apsidrausti. Jei vykstate į šiltus ir saulėtus kraštus, įsidėkite kepurių ir kremo nuo saulės, kuris apsaugotų nuo kaitrių spindulių. Be to, lagamine be drabužių ir avalynės turėtų atsirasti vietos vaiko pamėgtiems žaislams, kurie nepažįstamoje viešbučio aplinkoje primintų namus.

Lagaminas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Lagaminas

Kaip išsirinkti viešbutį, tinkamą vaikui?

Dar prieš sprendžiant klausimą, ką pasiimti į kelionę su vaiku, reikėtų išsirinkti viešbutį, kuriame mažyliui nebūtų nuobodu. Keliaujant su vaikais geriausi viešbučiai Turkijoje yra ne tie, kurie arčiausiai jūros ar turi gausiausią pusryčių bufetą, o tie, kuriuose yra vaikams skirtų pramogų ir negilių baseinų. Kol tėveliai mėgaujasi kaitria saule, vaikai gali žaisti ir dūkti linksminami viešbučio pasamdytų animatorių – išlošia visi! Dėmesio vertas ir tas viešbutis, kuriame yra vaikams pritaikytų baseinų, o prie jų budi gelbėtojai. Pasidomėkite, ar nusižiūrėtasis viešbutis nėra pačiame triukšmingiausiame kurorto kvartale – juk naktimis norėsis ramybės.

Rinkdamiesi vaikui tinkamą viešbutį pasidomėkite ne tik jame siūlomomis pramogomis, bet ir aplinkui esančiomis įstaigomis. Gal netoliese yra žaidimų kambarys? O gal visai čia pat veikia akvariumas, supažindinsiantis mažylį su vandenų pasauliu? Vaikams taip pat gali patikti pažintiniai takai, zoologijos sodai arba edukaciniai muziejai. Tačiau nevarginkite vaikų ekskursijomis – palikite dienų ramiam poilsiui ir nieko neveikimui.

Be pramogų, svarbu išsiaiškinti ir praktinius dalykus, pavyzdžiui, ar viešbučio kambaryje bus lovelė vaikui. Pasidomėkite, ar viešbučio restoranas gali pasiūlyti vaikišką meniu. Jei mažasis valgytojas labai išrankus arba dar tik minta košelėmis, galima rinktis kambarį su virtuvėle, kad būtų galima patiems gaminti maistą.

Aldemar Amilia Mare viešbutis
Nuotraukos autorius – „Tez Tour”.  Aldemar Amilia Mare viešbutis

Ką žinoti dėl vaiko bagažo?

Ruošiantis šeimos atostogoms, kurių metu laukia skrydis lėktuvu, reikia pasidomėti ir bagažo taisyklėmis. Išsiaiškinkite, kokie pasirinktų oro linijų reikalavimai. Vieni skrydžių operatoriai kūdikiams iki 2 metų leidžia priskirti registruotą bagažą, kiti – tik rankinį. Beveik visos oro linijos leidžia į lėktuvo saloną pasiimti sulankstomą vežimėlį (vadinamąjį „skėtuką“) arba automobilinio tipo vaikišką kėdutę. Jei vežimėlio negalėsite pasiimti į saloną, oro linijų darbuotojai apie tai perspės ir galbūt pasiūlys oro uosto vežimėlį, kuriuo mažylį galėsite nugabenti iki įlaipinimo vartų.

Jei jūsų mažyliui priklauso rankinis arba registruotas bagažas, leiskite jam dalyvauti pakavimosi procese. Tegul išsirenka į kelionę lydėsiančius žaislus ir drabužius. Tik nedėkite ginklus arba sprogmenis imituojančių žaislų, kad netektų ilgai ir nuobodžiai aiškintis su oro uosto saugos patikros pareigūnais. Paskata smagiai pasiruošti kelionei galėtų būti ir specialus vaikiškas lagaminas. Drauge su mažyliu išsirinkite jam patinkantį dizainą, juolab kad dabar būna labai ryškių, spalvingų ir žaismingų lagaminų. Tuomet vaikas iš karto atpažins savo bagažą.

Nesvarbu, laukia ramus poilsis Turkijoje su vaikais ar smagios šeimos atostogos Latvijoje, kelionė su atžalomis tikrai suartins ir papildys bendrų prisiminimų skrynią. Keliauti galima ir su visai mažais vaikais, ir su paūgėjusiais išdykėliais – tereikia tinkamai pasiruošti. Tuomet jokia kelionė nebus per sunki.

Lagaminas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Lagaminas
Į viršų