5 pigiausios vasaros kelionių kryptys

Valčių prieplauka Hurgadoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Valčių prieplauka Hurgadoje

Kartais keliauti dažniau trukdo klaidingas įsitikinimas, kad tai – brangus malonumas. Žinoma, poilsinės kelionės į egzotinius kraštus atsieina nepigiai, tačiau norint smagių atostogų nebūtina skristi į Karibų jūros salas. Kraštai, per porą valandų pasiekiami lėktuvu, – puikus pasirinkimas pigiai kelionei, kurios metu netrūks nei saulės, nei šiltos jūros, nei pramogų. Tereikia žinoti, kurį kurortą pasirinkti. Jei dairotės idėjų, kur nebrangiai pailsėti, dalinamės populiariausiomis vasaros kelionių lėktuvu kryptimis. Neabejojame, kad šis sąrašas padės išsirinkti.

  Pigūs skrydžių bilietai

Turkija, Antalija

Turkija, vienu metu praradusi populiarumą, spėjo atgauti keliautojų simpatijas ir šiuo metu rikiuojasi tarp lankomiausių atostogų kraštų. Ir tai nesunku paaiškinti – valstybė labai graži, jos kurortai pritaikyti atpalaiduojančiam poilsiui, o pramogų ir ekskursijų įvairovė net svaigina. Taupius turistus kelionės į Turkiją vilioja dar ir todėl, kad atostogos įsigijus paketą „viskas įskaičiuota“ beveik nekainuoja papildomai. O jei ir pasitaiko papildomų išlaidų, jos dažniausiai nedidelės. Štai kebabas paprastoje užkandinėje dažnai kainuoja apie 2 eurus. Panašiai kainuoja ir butelis vietinio alaus arba puodelis kavos. Soti vakarienė dviem vidutinio lygio restorane atsieina apie 12 eurų. Patrauklios ir viešojo transporto kainos – kelionė miesto autobusu kišenę paplonins vos 42 euro centais, o skrydį iš Stambulo į Kapadokiją galima įsigyti ir už 10 eurų.

Viena populiariausių turistinių krypčių Turkijoje – Antalija. Ir šiame mieste, ir kituose iš jo lengvai pasiekiamuose kurortuose gausu viešbučių, siūlančių „viskas įskaičiuota“ paketus. Pasirinkę tokį atostogų planą keliautojai gali nekvaršinti galvos dėl išlaidų, nes nakvyne, maistu ir gėrimais bus pasirūpinta. Kelionė į Antaliją taupiems turistams tinka dar ir todėl, kad apsistojus šiame kurorte nebūtina švaistyti pinigų brangioms ekskursijoms. Visas kurorto senamiestis – tarytum muziejus po atviru dangumi. Antalijos lankytinų vietų sąraše rikiuojasi tokie objektai kaip romėnų laikus menantys Adriano vartai, jau du tūkstantmečius stūksantis Hidirliko bokštas ir šiek tiek toliau nuo senamiesčio tiesiai į jūrą garmantys Dudeno kriokliai. Jei norisi aktyvesnių pramogų, galima užsukti į vandens parką – perkant internetu bilietas suaugusiajam kainuoja vos 10 eurų.

Be Antalijos, nebrangiai pailsėti galima ir Alanijoje.

Tunisas, Enfida

Tarp nebrangių atostogų krypčių taip pat rikiuojasi Tunisas. Ši Šiaurės Afrikos valstybė pastaraisiais metais sulaukia vis didesnio turistų dėmesio. Didelio biudžeto kelionei skirti negalintys poilsiautojai mielai renkasi Enfidą – Tuniso rytuose esančia kurortinę zoną. Šioje Viduržemio jūros skalaujamoje pakrantėje nestinga viešbučių, siūlančių nakvynę su visu arba bent daliniu maitinimu. Tarkime, užsisakius nebrangią kelionę į Tunisą su pusryčiais ir vakariene beliks dienos metu apsirūpinti lengvais užkandžiais, o jie šioje šalyje pigūs. Užkąsti paprastoje užeigoje tekainuos apie 2 eurus. Mažas buteliukas vandens nekainuoja nė 20 euro centų, o kavos galima atsigerti vos už 50 euro centų. Kelionė taksi taip pat neištuštins kišenės – kelionė kainuoja apie 2 eurus. Dar vienas šios šalies privalumas – perkant suvenyrus arba kitas prekes priimta derėtis, tad tokios išlaidos tikrai neišpūs kelionės biudžeto.

Žemos kainos Tunise – ne vienintelis šios valstybės privalumas. Atostogaujant šioje Šiaurės Afrikos šalyje galima pasisemti įspūdžių visam gyvenimui. Pradedant Sacharos dykuma ir unikaliu berberų gyvenamu Matmatos miestu ir baigiant senosios Kartaginos griuvėsiais ir romėnų laikus menančiu El Džemo amfiteatru – Tuniso lankytinos vietos pasakoja intriguojančią Viduržemio jūros regiono istoriją.

Planuojantieji kelionę į Tunisą taip pat mielai renkasi kitas nebrangias atostogų kryptis, pavyzdžiui, daugelio pamėgtą Džerbos salą šalies pietuose.

Bulgarija, Varna

Taupūs keliautojai, neieškantys didelės egzotikos, dažnai vyksta į Varną – Bulgarijos turizmo sostinę. Šis miestas ant Juodosios jūros kranto turi ką pasiūlyti ir smalsiems istorijos mėgėjams, ir tingiems poilsiautojams. Varnoje ir jos apylinkėse gausu viešbučių, siūlančių paketus „Viskas įskaičiuota“ – tai dėl jų kelionės į Bulgariją kasmet privilioja vis daugiau atostogautojų. Gausus maisto ir gėrimų pasirinkimas, ranka pasiekiama jūros pakrantė ir lankytinų objektų gausa – tikra taupaus keliautojo svajonė. Kelionės į Bulgariją įprastai atsieina pigiai dar ir todėl, kad suvenyrų galima įsigyti už labai patrauklią kainą. Panorus išeiti už viešbučio ribų taip pat nereikės išlaidauti – puodelis kavos kainuoja vos daugiau nei 1 eurą, bokalas vietinio alaus – beveik tiek pat. Net užsimanius pasilepinti spa malonumais kainos Bulgarijoje neišgąsdins – trijų dienų atpalaiduojančių procedūrų programa vidutinio lygio spa centre kainuoja apie 60 eurų.

Kelionės į Bulgariją metu galima sutaupyti neišlaidaujant pramogoms – vien pasivaikščiojimas jaukiomis pajūrio miestelių gatvėmis padės atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką. Daugelis Bulgarijos kurortų patys turi įdomių lankytinų vietų arba yra įsikūrę netoli istorinės vertės objektų. Štai apsistojus Varnoje galima aplankyti romėnų pirties griuvėsius, o prie pat Saulėtosios pakrantės yra nuostabaus grožio Nesebaras.

Graikija, Korfu

Užburiančio grožio Graikijai priklausanti Korfu sala – dar viena populiari pigių kelionių kryptis. Korfu, dar vadinama Kerkyra, keliautojus vilioja įstabiais vaizdais, saule ir smaragdine jūra. Ne mažiau patrauklios ir nedidelės atostogų paketų kainos – būtent dėl jų poilsinės kelionės į Graikiją kainuoja taip nebrangiai. Pasirinkus šią kelionių kryptį geriausia įsigyti paketą „viskas įskaičiuota“, nes maisto ir gėrimų kainos šioje šalyje nėra mažos. Pavyzdžiui, bokalas alaus dažname bare kainuoja 3,50 euro, nedaug teatsilieka ir kaina už kavos puodelį. Pietūs eilinėje užkandinėje gali atsieiti 10 eurų.

Tačiau neišsigąskite – dėl kelionės į Korfu nereikės ištuštinti viso šeimos biudžeto. Pasirinkus nakvynę su maitinimu beliks atsidėti dalį išlaidų lankytinoms vietoms, pvz., muziejams. Gera žinia ta, kad dažna lankytina vieta Korfu yra nemokama arba kainuoja nebrangiai. Štai už gražius vaizdus, atsiveriančius nuo salos kalvų, nereikės mokėti nė cento.

Apie gražius Viduržemio jūros vaizdus svajojantiems poilsiautojams taip pat patariama pasidomėti kelionėmis į kitas Graikijos salas, pavyzdžiui, Rodą arba Kretą. Šilta jūra, saulė ir įdomūs lankytini objektai jose garantuoti.

Egiptas, Hurgada

Jei vis dėlto norisi ištrūkti iš Europos ir pasidairyti kitame žemyne, puikus pasirinkimas pigioms atostogoms – Egiptas. Turistų pamėgtoje šalyje išpuoselėtų kurortų daug, o kainos – mažos. Taupūs poilsiautojai ypač mielai renkasi kelionę į Hurgadą – Egipto centrinėje dalyje esantį kurortą. Pasirinkus paketą „viskas įskaičiuota“ poilsis viename Hurgados viešbučių atsieis išties nebrangiai, o papildomų išlaidų įmanoma beveik apskritai išvengti. Dažno viešbučio teritorijoje yra baseinų ir pramogų įvairaus amžiaus svečiams, maisto ir gėrimų pasirinkimas didelis, todėl progų išlaidauti beveik nepasitaiko. Vienintelė išimtis – išvykos į Hurgados lankytinas vietas. Nors dalis jų nieko nekainuoja, už įėjimą į muziejus reikės susimokėti. Papildomų išlaidų pareikalaus ir noras panardyti arba parsivežti lauktuvių. Tiesa, kelionės į Egiptą metu prekyvietėse priimta derėtis – tai padės sutaupyti.

Net ir tie atostogautojai, kurie kelionę į Hurgadą planuoja be paketo „viskas įskaičiuota“, gali nesibaiminti. Egiptas garsėja neaukštomis kainomis. Štai gausūs pietūs dviem vidutinio lygio restorane kainuoja apie 13 eurų, o už puodelį kavos neteks mokėti nė 1,5 euro. Viešint šioje Afrikos šalyje galima skirti pinigų net tokiai prabangai kaip automobilis su vairuotoju – toks malonumas atsieis apie 18 eurų.

Kelionių patraukliomis kainomis galima įsigyti ir į kitus Egipto kurortus. Ypač populiarus Sinajaus pusiasalyje esantis Šarm el Šeichas. Tiesa, pastarajame maisto ir gėrimų kainos restoranuose yra šiek tiek didesnės. Planuojant kelionę patartina tai turėti omenyje.

Patarimai, kaip keliauti pigiau

Kelionės nėra brangus malonumas, ypač jei pinigai leidžiami protingai. Įdomu, kaip keliauti pigiau? Dalijamės keliais naudingais patarimais.

Kaip tikriausiai jau supratote, raktas į pigesnes poilsines keliones – paketai „viskas įskaičiuota“. Pasirinkus tokį poilsį nereikia sukti galvos dėl maisto ir gėrimų – visu tuo pasirūpina viešbutis. Taip pat galima rinktis dalinį maitinimą, pvz., pusryčius ir vakarienę. Tokiu atveju pakanka ryte pavalgyti sočiau ir taip sulaukti vakaro, dienos metu tik šio to lengvai užkandus. Jei anksti ryte vykstate į ekskursiją, paprašykite jums suruošti lauknešėlį – tuomet nereikės išvykos metu papildomai išlaidauti.

Dar vienas patarimas norintiems sutaupyti – dairykitės paskutinės minutės pasiūlymų. Prenumeruokite kelionių agentūrų naujienlaiškius ir vos pasitaikius patraukliam kelionės paketui jį įsigykite. Žinoma, tam reikia turėti lankstų atostogų grafiką, tačiau drauge tai – puikus nuotykis.

Keliauti pigiau galima ir nusprendus į vieną ar kitą šalį vykti pačioje sezono pradžioje arba pabaigoje. Jei nerūpi įdegti, į šiltuosius kraštus galima keliauti ir apskritai ne sezono metu, tačiau tada daugelis restoranų ir pramogas teikiančių įstaigų neveikia. Būtent todėl rekomenduojama rinktis pavasarį arba rudenį – tuo metu ir turistų mažiau, ir apgyvendinimo kainos patrauklesnės.

Keliauti pigiau įmanoma – tereikia gerai suplanuoti. O jei nėra laiko ieškoti geriausių pasiūlymų, visada išgelbės kelionių agentai. Išsakykite savo norus ir biudžetą ir neabejotinai sulauksite vertingų pasiūlymų. Tegul pigios atostogos prasideda!

Į viršų