18 faktų, kodėl verta aplankyti Balio salą bent kartą gyvenime!

Atostogos Balio saloje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Balio saloje

Balio sala tarsi magnetas traukia kiekvieną. Tai jausmas, kurį sunku suprasti, bet kartą apsilankius norėsis sugrįžti. Balis – pilnas siurprizų ir jame yra tiek daug lankytinų vietų, kad sunku suskaičiuoti. Įspūdingi kanjonai, milžiniški kriokliai, jūros šventyklos, nuostabūs urvai, unikalios vilos, stebuklai ant uolos krašto, ryškus menas – tai yra tropinės Dievų salos šalia Žemės pusiaujo vizitinė kortelė. SOFA TRAVEL pristato 18 faktų, kodėl verta aplankyti Balio salą:

1. Bekraščiai nuostabą keliantys gamtos stebuklai
Esame įsitikinę, kad girdėjote apie perkrautą Kuta paplūdimį. Tačiau Balis turi daugybę kitų žavingų lankytinų vietų, puikiai tinkančių tiems, kuriems keliaujant patinka rizikuoti nukrypstant nuo įprasto turistinio maršruto: nuo paslaptingo Sukawati kanjono ant Bukit Teletubbies kalvos Nusa Penida saloje iki Melasti paplūdimio – nustebsite atradę nuostabius gamtos stebuklus.

2. Gigantiškas namas medyje, safari namelis ar namas ant uolos krašto...
Tik Balyje galite apsistoti unikaliose vietose kaip šios: Afrikos stiliaus namelyje laukinėje gamtoje ar masyviame bambukiniame name. Tik įvardinkit. Balyje tai yra.

3. Begalybės pojūtį sukuriantys baseinai, kraštais susiliejantys su vandenynu
Balio bekraščiai baseinai yra vieni geriausių pasaulyje. Jie susilieja su begalybe nuo milijonus kainuojančių vilų stogų ant uolos pakraščio iki džiunglių tankmės.

Bekraštis baseinas Balyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Bekraštis baseinas Balyje

4. Itin romantiški restoranai
Kelionės Balyje metu nustebinkite savo antrąją pusę pakviesdami vakarienės ant tekančios upės ar bokšte džiunglių viduryje. Ypatingi restoranai atitinkantys aukšto lygio standartus ir tobulą aptarnavimą yra visame Balyje.

5. Menai yra Balio kultūra - tai matoma visur
Jei buvote Balyje, pastebėjote, kad kiekviena kertelė pripildyta meno. Nuo kuklių rankų darbo gėlių dekoracijų iki vietos medžio ir akmens skulptūrų, didžiulių bambuko struktūrų – Balis stebina kūrybiškumu. Tiesą sakant, Balyje menas yra gyvenimo būdas.

6. Valgymo vietų įvairovė
Užkandžiaukite Frankenšteino laboratorijoje, atsiveskite vaikus pavalgyti į piratų laivą, mėgaukitės gėrimais plaukiančioje platformoje vandenyno viduryje ar pietumis liūtų draugijoje, galiausiai atsigaivinkite bare su krokodilu. Taip, Balyje visa tai įmanoma!

Jūs taip pat rasite daugybę kitų įvairių barų, kavinių ir restoranų puikiai tinkančių asmenukėms „Instagram“, „Facebook“ ar „Twitter“ paskyroje.

7. Nuošalūs paplūdimiai
Balyje yra daug ramių, švarutėlių paplūdimių, prigludusių mažuose atokiuose kampeliuose, kur galėsite mėgautis saule, smėliu ir jūra toli nuo minios.

Daugelis žmonių teigia, kad Balio paplūdimiai yra „purvini“, tačiau mes įsitikinę, kad tai netiesa. Pabandykite atrasti Gunung Payung, Pandawa ar Nyang Nyang paplūdimius. Tiesiog reikia žinoti, kur ieškoti!

Atostogos Balio saloje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Balio saloje

8. Vaiduoklių medžioklė
Balyje yra klaikus kaimas, kuriame mirusiųjų kūnai nėra palaidoti ar sudeginti, bet po įmantrių laidojimo ceremonijų tiesiog pakabinti po medžiu.

Jei esate nuotykių mėgėjai, čia taip pat yra didžiulis apleistas Bedugulio viešbutis, kuriame galite praleisti valandų valandas jį tyrinėdami. Šis viešbutis niekada nebuvo atvertas visuomenei, bet sklinda kalbos apie kiekvieną naktį jame klaidžiojančias sielas.

9. Ekstremalus sportas adrenalino fanams!
Jei esate adrenalino mėgėjas, jums Balyje patiks – galėsite mėgautis įvairiu ekstremaliu sportu: nuo vandens skraidyklių, kuriomis pakilsite į viršų tarsi superherojus, iki kanjoningo žygių.

10. Balio šventės ir festivaliai
Tapkite masinio bučinių festivalio liudininku, ar pabaisų procesijos gatvėse dalyviu. Balis yra vieta, apsupta turtingos kultūros ir religinių tradicijų, kurioje kasmet vyksta daug įdomių festivalių.

Festivalis Balyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Festivalis Balyje

11. Egzotinės salos per trumpą išvyką laivu
Pabėkite nuo šurmuliuojančios minios, juk Balis yra puikioje strateginėje vietoje, kur galite aplankyti daugelį šalia esančių neatrastų salų – Nusa Lembongan, Nusa Ceningan, Nusa Penida, Gili, Menjangan, Lombok – tik pagalvokit – švarutėliai balto smėlio paplūdimiai ir kristalo skaidrumo vanduo.

12. Apsipirkimo terapija
Balis yra ne tik gražių vandens vilų ar įžymybių vestuvių sinonimas, bet ir baldų bei namų reikmenų pirkėjų rojus. Seminyak ir Ubude yra tiek daug moterims skirtų parduotuvių, kad rizikuojate parsivežti papildomą lagaminą į namus.

13. Visame pasaulyje garsi jogos kryptis
Jei dar nežinojote, Balis yra ideali vieta pilnavertei sielos ramybei, dvasinio tobulėjimo paieškoms, galbūt netgi viso gyvenimo pakeitimui iš esmės. Tam yra keletas priežasčių: žmonės, kultūra, sodri žaluma ar raminantis vaizdas į vandenyną. Sunku paaiškinti žodžiais, jūs tiesiog turite patirti tai patys.

14. Pramogos šeimai
Balyje yra didžiulis maitinimo įstaigų pritaikytų vaikams pasirinkimas. Kai kuriose iš jų galite rasti įdomių užsiėmimų, kurie tikrai įtrauks mažuosius, kol jūs mėgausitės pietumis ar vakariene.

Jeigu troštate daugiau potyrių, pabandykite „Waterbom“ (vieną ekstremaliausių vandens parkų Azijoje), pasivaikščiojimą po vandeniu ar visos dienos išvyką į Balio „Marine & Safari“ parką.

15. Banglentininkų rojus
Balis yra garsus pasaulinio lygio banglenčių sportu dėl bangų lūžimo, staigaus pakilimo ir didelių ištisinių bangų – nuo profesionalams pritaikytų Padang-Padang ir Balangan paplūdimių iki pradedantiesiems skirto Kuta paplūdimio. Ten tikrai rasite viską, ko reikia!

Lenktynės su bangomis Balyje, Indonezijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Lenktynės su bangomis Balyje, Indonezijoje

16. Rojus gurmanams
Nesvarbu, ar pasirinksite valgyti gatvės užeigėlėse, ar puikiuose restoranuose, galėsite paragauti įdomių balietiškų patiekalų. Pradžiai rinkitės „Babi Guling“, balietiškus kiaulienos šonkauliukus, „Nasi Campur“ ar „Balinese Lawar“.

17. Jūros šventyklos, apsuptas kerinčio grožio peizažų
Kelionės į Balį metu nepraleiskite galimybės apsilankyti jūrų šventyklose. Jeigu Balyje lankotės pirmą kartą tikrai turėtumėte palydėti saulę Uluwatu šventykloje.

18. Kas priverčia grįžti – ŽMONĖS
Baliečiai spinduliuoja ypatinga aura – jų tikėjimas karma ir harmonija bei šiltas svetingumas priverčia pasijusti lyg namie ir nepaaiškinamai įsitraukti į vietinę kultūrą. Baliečiai yra labai draugiški žmonės. Jūs trokšite sugrįžti vėl ir vėl!

Į viršų