10 patarimų, kurie padės sutaupyti ruošiantis slidinėjimo atostogoms

Slidinėjimo kelionė į Italiją
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Slidinėjimo kelionė į Italiją

Kiekvienas patyręs slidinėtojas žino, kad slidinėjimas – brangus malonumas. Skrydžiai, apgyvendinimas kalnų kurortuose, keltuvų bilietai, įranga, apranga, ekipiruotė, maitinimas, instruktorių paslaugos – visa tai kainuoja išties nemažas pinigų sumas. SOFA TRAVEL skuba į pagalbą ir pateikia 10 patarimų, kurie padės sumažinti slidinėjimo atostogų išlaidas.

1. Namelius kalnų kurortuose užsisakykite iš anksto

Ankstyva rezervacija užtikrina mažesnę kainą, todėl atostogas planuokite iš anksto. Beje, tokiu būdu turėsite galimybę rinktis iš didžiausio apgyvendinimo paslaugų asortimento – vėliau pasirinkimus ribos užimti viešbučiai ar perpildyti lėktuvai. Tiesa, didelėms kompanijoms tai gali tapti iššūkiu – planai dažnai netikėtai pasikeičia.

2. Rinkitės pigesnę apgyvendinimo įstaigą

Jei didžiąją laiko dalį leisite ant slidžių, snieglentės ar tiesiog keliaudami po apylinkes, brangus viešbutis – nebūtina prabanga. Mažiau patogumų, kurias tikriausiai vis tiek nepasinaudotumėte, leis sutaupyti didelę sumą pinigų! Net ir brangiame Chamonix kurorte Prancūzijoje galima pernakvoti svečių namuose vos už 15-20 €.

3. Ieškokite nakvynės toliau nuo kurorto centro ar slidinėjimo trasos

Pasirinkę nuošaliau įsikūrusią apgyvendimo įstaigą, galite sutaupyti išties dideles sumas pinigų kitiems atostogų malonumams, o ramybės mėgėjams tokia vieta – savaime privalumas! Daugeliu atvejų iki slidinėjimo trasų ar keltuvų galite nesunkiai ir pigiai nusigauti viešuoju transportu.

Vakaro panorama ir slidinėjimo kurortas,Tinjė, Prancūzijos alpės
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vakaro panorama ir slidinėjimo kurortas,Tinjė, Prancūzijos alpės

4. Keliones pirkite pasinaudodami akciniais pasiūlymais bei dalyvaudami lojalumo programose

Tikrinkite kelionių organizatorių pasiūlymus jų interneto svetainėse, prenumeruokite naujienlaiškius, sekite informaciją apie akcijas socialiniuose tinkluose, dalyvaukite lojalumo bei cashback – pinigų susigrąžinimo – programose. Rasti nuolaidų internete tikrai yra nesudėtinga ir neatima daug laiko, o sutaupyti tikrai padeda!

5. Slidinėjimo įrangą skolinkitės, nuomokitės arba pirkite padėvėtą

Naują ir tviskantį daiktą turėti visada smagiau nei naudotą, tačiau dėl kelių slidinėjimo dienų per metus investuoti dideles sumas pinigų į daiktą, kuris didžiąją laiko dalį bus nenaudojamas – nepraktiška ir neekonomiška. Be to, tokie daiktai dar ir užima nemažai vietos! Verčiau įrangą pasiskolinkite iš draugų arba išsinuomokite – tokias paslaugas teikia ir slidininkų klubai, ir kai kurios parduotuvės, ir specializuotos įmonės. Taip pat paieškokite patrauklių pasiūlymų tarpusavio dalijimosi daiktais platformose internete – tai greita, patogu ir paprasta.

Jei visgi norite turėti nuosavą daiktą, pasidairykite jo dėvėtų daiktų išparduotuvėse arba internetiniuose skelbimų portaluose – tokiu būdu įsigysite daiktą kur kas pigiau. Beje, jau po pirmojo panaudojimo naujas daiktas prarastų nepriekaištingą prekinę išvaizdą, tad dėl to krimstis  tikrai neverta. Beje, turėdami savo įrangą galite ir patys ją išnuomoti – tokiu būdu ne tik padėsite sutaupyti kitam slidinėjimo entuziastui, bet ir uždirbsite truputį pinigų, kuriuos galėsite skirti kitoms atostogoms ar naujam aksesuarui!

6. Ieškokite geriausio skrydžio pasiūlymo

Ne tik nakvynės, bet ir skrydžio bilietų paieška gali kiek užtrukti, tačiau tai tikrai padės sutaupyti pinigų. Sekite kelionių organizatorių bei skrydžių bendrovių pasiūlymus, prenumeruokite naujienlaiškius bei atidžiai stebėkite jų socialinių tinklų paskyras – jose dažnai skelbiami išpardavimai, įvairios akcijos ar nuolaidų kodai. Tiesa, pigių skrydžių bendrovės bilietus dažniausiai pasiūlo pigiau nei standartinės, tačiau pridėjus bagažo ir slidinėjimo įrangos gabenimo kaštus, standartinių oro linijų pasiūlymas gali būti patrauklesnis. Tuo labiau, kad žiemos sezonui visos oro linijų bendrovės planuoja įvairias akcijas, kuriomis pasinaudoti tikrai verta.

  Pigūs skrydžių bilietai

7. Pasirūpinkite priešpiečiais patys

Slidinėdami tikriausiai jau pastebėjote, jog prie slidinėjimo trasų įsikūrusiose kavinėse ar restoranuose maistas kainuoja išties brangiai, o jo skonis dažniausiai nėra tų pinigų vertas. Skaniai, sveikai pavalgysite, sutaupysite pinigų ir nelauksite eilėje, jei priešpiečius pasigaminsite patys ir pasiimsite su savimi į kalnus. Tikrai rasite kokią gražią vietelę su vaizdu į kalnus, kurioje namie ruoštas maistas taps tik dar gardesniu!

Sumuštiniai išsinešti
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Sumuštiniai išsinešti

8. Sutaupykite keltuvų bilietams

Ne paslaptis, kad keltuvų bilietų kaina sudaro didelę dalį viso slidinėjimo atostogų biudžeto. Jei esate pradedantysis ar slidinėjimas nėra Jūsų vienintelis pomėgis, keletą dienų galite pailsėti ir be slidžių – apylinkėse tikrai rasite įvairių pramogų, ekskursijų ir kitos veiklos – arba naudotis pigesniais ar net visai nemokamais paprastesnių trasų keltuvais. Papildomos pramogos atostogas pavers tik dar turiningesnėmis, o ir prisiminimų sukaupsite kur kas daugiau.

9. Slidinėti važiuokite su giminėmis

Jei turite vaikų, atostogų metu gali nepavykti pailsėti, nes mažieji nuolat reikalauja priežiūros ir dėmesio. Todėl puiki mintis yra pasikviesti į kelionę drauge vykti ir senelius, kuriems gaivus kalnų oras ir galimybė ištrūkti iš miesto šurmulio tikrai patiks. Dienomis, kol slidinėsite, jie galės prižiūrėti anūkus, o vakarais susibursite visa šeima. Jei slidinėti mėgsta ir seneliai, vaikus prižiūrėti galėsite pakaitomis. Beje, kuo daugiau žmonių vyksta, tuo pigesnės atostogos – namelio nuoma bei grupėms skirti bilietai.

10. Ieškokite pigesnių slidinėjimo trasų

Populiariausios kryptys vykstantiems slidinėti, neabejotinai yra Italija, Prancūzija, Andora, Austrija bei Šveicarija, tačiau jos tikrai nėra pačios pigiausios. Galbūt labiau apsimoka pasirinkti kalnų kurortą kur nors arčiau: Ukrainoje, Lenkijoje, Slovakijoje ar Gruzijoje? Į kai kuriuos kalnų kurortus šiose šalyse galite netgi važiuoti savo automobiliu – nusivešite daugiau bagažo, pakeliui pasidarysite savarankišką pažintinį turą, o ir atvykę į kurortą galėsite keliauti po apylinkes nuosavu automobiliu – sutaupysite pinigus, kuriuos būtumėte išleidę automobilio nuomai. Gardaus maisto, įdomių ekskursijų bei įvairių pramogų rasite ir kaimyninėse valstybėse. Norite vykti toliau? Verta apsvarstyti ir Iraną ar Skandinavijos šalis – jose taip pat yra puikių slidinėjimo trasų, o skrydžiai iš Baltijos šalių tikrai nėra brangūs.

Pasinaudoję bent keletu patarimų tikrai sutaupystie kitoms atostogoms prie jūros ar kur nors kalnuose!

Į viršų